Kaczki na start

15 czerwca odbył się I Lubelski Wyścig Kaczek, organizowany przez Fundację Skrzydła Dla Edukacji. Partnerem akcji był Most Kultury. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z rodzin wielodzietnych z Lublina.

Gumowe kaczki były sprzedawane przez kilka tygodni przed wyścigiem. Wystartowało blisko 2000 kaczek. Emocji było więcej niż na Mundialu, każdy kibicował swojej kaczce i zagrzewał ją do walki. Techniki pływackie były przeróżne. Najskuteczniejszą okazała się metoda „na plecach”. Kolorowy peleton sunący po Bystrzycy finiszował tuż za Mostem Kultury. W wyścigu udział wzięły także kaczki Kasi Nosowskiej, wokalistki zespołu Hey, która przy okazji koncertu na Kozienaliach zakupiła 10 sztuk.

Publiczność wyjątkowo dopisała, oprócz wyścigu, na Moście Kultury odbywały się pokazy Kuchni Pana Tofu. Można było zobaczyć jak się robi masło kokosowe czy smalczyk wegetariański. Dzieci zajmowały się grami i zabawami. Była także okazja, aby przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach, pod okiem ratownika medycznego. Organizatorzy zapowiedzieli kolejny wyścig, więc można już zaczynać trenować z kaczkami.

(Foto. Michał Patroń)

o autorze

Kasia Kawka

Potrafi nieźle zamieszać i uczy tego innych. Dziennikarka Magazynu Lubelskiego LAJF. Uwielbia góry, zwierzęta i żonglerkę słowną.