Teatralna Maszyna Pszczyna – trzecia edycja za nami

Na południu Polski, nieopodal Wisły, pełne zabytków, otoczone kilkoma kopalniami, zalewem oraz z parkiem w samym środku. Takie małe miasto bez budynku teatru… ale za to z festiwalem Teatralna Maszyna Pszczyna. Za sprawą pewnego fanatyka i jego ekipy raz w roku na kilka dni Pszczyna żyje tylko teatrem, a brak budynku teatralnego jest nawet zaletą!

Przedstawienia Maszyny od trzech lat wciągają kolejne, z pozoru nie związane z teatrem przestrzenie. Aktorzy w tym roku wychodzili na przysłowiowe deski w przyszszpitalnej pralni, skansenie, kaplicy przycmentarnej, sklepie z używana odzieżą czy wreszcie w halach lokalnych zakładów przemysłowych. Dużym plusem Maszyny jest różnorodność prezentowanych tu spektakli, każdy punkt repertuaru pokazywał inną stronę teatru. Podsumowaniem każdego dnia festiwalowego był koncert w Pszczyńskim parku i okazja do dyskusji przy „smarach maszyny”.

Jeżeli szukacie kameralnego i różnorodnego festiwalu teatralnego osadzonego w niebanalnych przestrzeniach, to zapraszamy już za rok na kolejną edycję.

Pozdrowienia z Pszczyny!

http://teatralnamaszyna.pl