Adam Koguciuk – Takim go zapamiętajmy

Na początku czerwca założyliśmy w serwisie nowy rozdział „Koguciuk Maluje”, gdzie zamierzaliśmy prezentować Wam cyklicznie obrazy Adama Koguciuka. Pomysł narodził się, kiedy Maks Skrzeczkowski pokazał nam kilka jego dzieł. Ujęły nas swoistą przaśnością, ludową kolorystyką połączoną z dosadnością przekazu. Niespodziewanie, nieprzewidywalne i jak zawsze nie w porę, śmierć przerwała naszą współpracę. Adam Koguciuk zginął w tragicznym wypadku.

Długo myśleliśmy, co począć z reprodukcjami prac, które dostaliśmy od niego. Kolorowe, skłaniają do refleksji, jednocześnie inteligentnym humorem prowokują do myślenia. Postanowiliśmy więc podzielić się z Wami tym co mamy. Z pewnością pan Adam nie chciałby być wspominany ze smutkiem, w ciągłej żałobie.  Tworząc pokazywał jakąś część siebie. Spójrzmy więc raz jeszcze na prace Adama Koguciuka.

Odwzajemnijmy jego uśmiech, puszczone oko, śmiały żart, komentarz odważny, bez zbędnych ceregieli. Takimi chciałby nas widzieć twórca przy oglądaniu jego prac. Sam taki był. I takim go zapamiętajmy.

Redakcja.

 

o autorze

Redakcja BABACH !

Zespół redakcyjny Serwisu Kulturalnego BABACH! www.babach.eu

Komentarze: 2. Dodaj swój

  1. 9th Luty 2020 | Jesch napisał:
    Gibt es eine Übersetzung ihrer Seite?
  2. 10th Luty 2020 | admin napisał:
    Leider nicht

Dołącz do rozmowy