Koncert „Strefa Dobrej Muzyki” Tomasz Momot Orkiestra i Przyjaciele – cz. 1


Koncert jakiego warto posłuchać, jaki warto zobaczyć

12. czerwca już po raz drugi odbył się koncert big bandu „Tomasz Momot Orkiestra i Przyjaciele”. Muzykom towarzyszyli (zresztą jak zwykle) wspaniali soliści: Natalia Wilk, Piotr Cugowski, Tomasz Korpanty, Krzysztof Cugowski, Tomasz Rakowski,  Jan Kondrak i Michał Ostrowski. Wystąpił też kwartet smyczkowy Cztery Czwarte, a także tancerze Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „Gamza”. Wykonawcy przedstawili publiczności 12 utworów – szlagierów z okresu Dwudziestolecia Międzywojennego, jednak w oryginalnych jazzowych aranżacjach Tomasza Momota.

Serwis BABACH! w porozumieniu z szefem zespołu postanowił ocalić tę chwilę od zapomnienia: mamy wideo. Dziś odsłona pierwszej części, w której występują soliści: Tomasz Korpanty w świetnej interpretacji piosenki „Niebieska chusteczka” (solista pokusił się nawet o rekwizyty teatralne), Natalia Wilk, która śpiewa znany szlagier Eugeniusza Bodo „Sex appeal”. Osobiście bardzo lubię głos Natalii. Cieszę się, że mogę jej czasem słuchać na żywo, dobrze też, że jej talent  jest co raz bardziej rozpoznawalny i że Natalia szybko wypływa na szerokie wody. W pełni na to zasługuje.

Trzecim solistą naszej pierwszej odsłony jest postać, której nie trzeba nikomu przedstawiać: Piotr Cugowski. Piotr jest znany jako frontman zespołu „Bracia”; na koncercie „Strefy” ciekawie zinterpretował utwór Jerzego Petersburskiego „To ostatnia niedziela”. Sporo było w jego głosie smutku, melancholii. Zaśpiewał piosenkę ujmująco.

W niedługim czasie udostępnimy kolejne części. Materiału jest naprawdę dużo – jest co robić, będzie co słuchać i oglądać.
By być na bieżąco z tym co ciekawego w kulturze polecamy śledzić nasz profil na FB 

Zapraszamy również na fanpage Tomasza Momota.

o autorze

Michał Patroń

Fotograf, muzyk, posiadacz wszędobylskiego kota. Strona autora: www.michalpatron.art