Koncert „Strefa Dobrej Muzyki” Tomasz Momot Orkiestra i Przyjaciele – cz. 2


Tomasz Momot Orkiestra i Przyjaciele w drugiej odsłonie.

Przedstawiamy kolejne trzy piosenki wykonane podczas czwartkowego koncertu „Strefa Dobrej Muzyki”. Tym razem Tomasz Momot i jego muzyczni przyjaciele występują razem z Janem Kondrakiem, Natalią Wilk i Krzysztofem Cugowskim. Oprócz wymienionych wykonawców na scenie ponownie pojawiają się tancerze Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „Gamza”. 

Jako pierwszego przedstawiamy artystę  Jana Kondraka znanego z Lubelskiej Federacji Bardów. Wokalista śpiewa bardzo żywiołowo zaaranżowany szlagier Eugeniusza Bodo pt. „Ach te baby”. W rytm piosenki tańczą tancerze z wymienionej grupy tanecznej. Tempo utworu szaleńcze – sekcja saksofonów, trąbek i puzonów zdrowo „dają do pieca”.

Natalia Wilk występuje ponownie (również z tancerzami „Gamzy”) śpiewając piosenkę „Odrobinę szczęścia w miłości”. W odróżnieniu od wersji śpiewanej przez Irenę Santor, ta utrzymana jest w żywszym tempie – właściwie to bardzo zgrabnie zaaranżowana bossa-nova.  Przyjemnie słucha się tego wykonania. Bardzo relaksująca propozycja.

Występ Krzysztofa Cugowskiego to  interpretacja piosenki „Kiedy znów zakwitną białe bzy”. Solista „Budki Suflera” śpiewa utwór ze swobodą i luzem. Tak też brzmi cała partia orkiestry.  Porównując to wykonanie do wersji śpiewanej przez Jerzego Połomskiego – charakterystyczna chrypka głosu pana Krzysztofa nadaje utworowi z lekka odmiennego wyrazu.

Zostało nam jeszcze do zaprezentowania sześć piosenek, tak więc kolejne rarytasy muzyczne z koncertu „Strefa Dobrej Muzyki” ukażą się niebawem.

By być na bieżąco z tym co ciekawego w kulturze polecamy śledzić nasz profil na FB 

Zapraszamy również na fanpage Tomasza Momota.

o autorze

Michał Patroń

Fotograf, muzyk, posiadacz wszędobylskiego kota. Strona autora: www.michalpatron.art